Rapid 300 Series
  • Konstrukce s „otevřeným srdcem“!

  • Nejvyšší kvalita regranulátu

     
  • Extrémně krátké servisní časy

  • Prodlužuje dobu bezporuchového chodu

  • „Viditelně čistá“ inspekce

  • Bez kompromisů

Velkou výhodou konceptu konstrukce mlýnů Rapid s „otevřeným srdcem“ je poskytnutí přímého a snadného přístupu k srdci stroje a umožnění rychlého čištění a servisních časů pro rychlé zprovoznění zařízení. Bezproblémový přístup k vnitřním dílům stroje umožňuje rovněž snadnou inspekci a uvolnění při současné prevenci kontaminace při změnách barev a typů materiálů.

Mlýny nové řady střední velikosti Rapid 300 jsou používány pro centrální mletí i pro použití přímo u vstřikovacích strojů pro všechny typy aplikací vstřikování. Typickými zpracovávanými díly jsou vtoky, nálitky, výlisky, profily, drobné trubky a desky.

Open
Please contact me!
Download brochures
MEDIA BROWSER
Extruded flooring recycled in Rapid 300-45
Band conveyor feeding 10 lit containers in a Rapid 300-45
SPECIFIKACE

Technical specifications, standard models. Click to read more…

MODEL MLÝNU 300-30 300-45 300-60
Rotor
Průměr rotoru (mm) 260 260 260
Rotor, typ 3-listý, otevřený 3-blade, open 3-listý, otevřený
Rotační nože 3 (3 x 1) 3 (3 x 1 ) 3 (3 x 1 )
Mlecí komora
Supertangenciální, prům. (mm) 320 x 360 470 x 360 620 x 360
Tangenciální, rozm. (mm), opce 320 x 285 470 x 285 620 x 285
Pevné nože 2 (3) 2 (3) 2 (3)
Pohon
Standardní motor, (kW) 5.5 7.5 7.5
Opcionální alternativy motorů, (kW) 7.5, 11, 15 5.5, 11, 15 5.5, 11, 15
Síto
Děrování síta prům. (mm) 8 8 8
Výkon
Standardní vstup do násypky, (mm) 300 x 260 450 x 260 600 x 260
Zpracovávané množství, kg/h (závisí na materiálu, motoru, vývěvě atd.) 200 300 400
Hmotnost, (kg) 800 900 1080
VLASTNOSTI

The 300 Series standard features. Click to read more…

Konstrukce s „otevřeným srdcem“. Schopnost získat plný přístup k srdci stroje umožňuje celkový přehled během čištění pokytující „viditelně čistou“ inspekci. Také rychlý a snadný přístup pro servis a údržbu dělá např. výměnu nožů výrazně rychlejší a prodlužuje dobu nasazení mlýnu v provozu!

Systém dvojitého střihu. Zajistí efektivně a současně s nízkou potřebou energie, efektivní mletí plastových materiálů s minimálním podílem prachu a nejdrobnějších částic.

Konstantní střižný kruh (Constant Cutting Circle, CCC). Garantuje pořád správnou vzdálenost mezi sítem a noži, což je jedním z nejdůležitějších faktorů, které určují vysokou kvalitu regranulátu i po vícenásobném přebroušení nožů.

Přednastavitelné nože. Minimalizuje prostoje při výměně nožů a umožňuje přesné nastavení rozestupu rotorových a statorových nožů rozhodující o vysoké kvalitě regranulátu.

"Super-Tangenciální" konstrukce mlecí komory. Super-tangenciální mlecí komora je ideální pro objemné díly a odpad, kdy poskytuje dokonalé uchopení dílů. K dispozici je se dvěma statorovými noži.

Výklopná kompletní přední část mlecí komory. Umožňuje plný přístup k vnitřním dílům mlecí komory. Čištění a údržba s dokonalým přehledem a přístupem.

Robustní pohon pro velmi těžké aplikace. Garantuje dostatek síly pro zpracovávání u velkého zatížení při současně nízkých nákladech na elektrickou energii.

Hlídání klidového stavu rotoru. Umožňuje bezpečné a účinné otevření mlýnu.

OPCE

Add optional equipment to get the most effiecient solution for your production. Click to read more…

Plnící násypky pro všechny typy výroby. Přizpůsobená konstrukce násypky pro plnění pásovým dopravníkem, kontinuální odvíjení a podávání produktů extruze nebo odřezků nebo pro zpracování dlouhých trubek a profilů s ručním pleněním. Rapid navrhne konstrukci násypky přesně dle Vašeho individuálního přání.

„Tangenciální“ konstrukce mlecí komory. Pro více silnostěnné a kompaktní díly je ideální tangenciální mlecí komora mlýnu. Konfigurace obsahuje dva statorové nože, v případě, že je vyžadována vyšší kapacita zpracovávání, je možné osazení mlecí komory třetím statorovým nožem. 5-listý rotor pro další zvýšení hodinového výkonu je rovněž možnou opcí.

Extra statorový nůž. V kombinaci s tangenciální mlecí komorou může být použit třetí statorový nůž pro zvýšení zpracovávaného množství.

Přídavné setrvačníkové kolo. Další setrvačníkové kolo zvyšuje sílu rotoru a točivý moment u aplikací, kde je to zapotřebí.

Přípravek pro nastavování nožů. Pro zkracování seřizovacích časů a zajištění předepsaných vzdáleností mezi rotorovými a statorovými noži, je hojně užíván ve výrobách, kde je zapotřebí garance vysoké kvality regranulátu při minimálních časech pro seřizování .

PowerTech paket. Otěruvzorné provedení pro abrazivní materiály poskytuje delší životnost opotřebitelných dílů.

Zvuková izolace. Mlýny Rapid mohou být vybaveny integrovanou zvukovou izolací, pokud je požadována. Sníží hladinu hluku, který je generován u všech typů mlýnů. V případě, že je v koncovém použití požadována extra nízká hladina hluku, je možné vybavit mlýn Rapid novým modulárním principem dodatečného odhlučnění MSS. Z jednotných stavebních modulů se rychle a flexibilně vystaví krycí box pro další utlumení hluku z provozu jinak již izolovaného mlýnu.

Mechanizmus elektrického otevírání násypky. Elektrický zvedák usnadňuje otevírání a zavírání násypky.

Kapacitní snímač. Jako ochrana před přeplněním sběrného zásobníku pomletým materiálem a možnému přehřátí mlýnu, je účelné instalování kapacitního snímače. Může být nastaven do několika funkčních hladin, od nejjednoduššího varovného signálu až po kontrolu a řízení celé výrobní buňky.

ROZMĚRY

Layout drawing with dimensions. Click to view…

MODEL MLÝNU 300-30 300-45 300-60
A 300 450 600
B 1150 1300 1450
C 1360 1510 1660
D 1760 1910 2060