Rapid GranuMATIC™
  • Technologie střihu „PolyCUT“

  • Energeticky úsporný proces střihu

  • Unikátní systém Rapid „FlexiPUSH“ pneumatického podavače

  • Vrchní podavač pro lehké objemné díly

  • Nízká hladina hluku

Shreddery (předdrtiče) byly historicky zkonstruovány pro víceúčelové použití, nejčastěji pro zmenšení objemu odpadu a dřeva. Řada Rapid GranuMATIC™ byla exkluzivně vyvinuta pro efektivní recyklaci polymerů! Unikátní technologie této řady je výsledkem mnohaleté zkušenosti firmy Rapid z mlýny a staršími typy shredderů pro zpracování polymerů.

Modely GranuMATIC™ jsou optimalizovány k produkování čistého plastu střihem a to i těch nejtvrdších materiálů hladce do stejnorodých kousků.

Technologie PolyCUT od Rapidu nabízí současně výhody na poli úspory energie. Unikátní konstrukce a stavba poskytuje dosahování vysoké kapacity za současně minimální síly motoru – snížení Vašich provozních nákladů

PLEASE CONTACT ME!
DOWNLOAD BROCHURES
MEDIA BROWSER
SPECIFIKACE

Technická specifikace, standardní modely. Klikněte pro více informací…

MODEL SHREDDERY Compact Extend Wide
Průměr rotoru (mm) 282 282 434
Rotační nože 14 (7+7) 28 (14+14) 42 (21+21)
Rychlost rotoru (ot/min) 58 58 73
Tangenciální, rozm. (mm), opce 540x1680 1080x1680 1620x1750
Pevné nože 2 4 6
Standardní motor, (kW) 11 22 55
Standardní vstup do násypky, (mm) 540x740 1080x740 1620x810
Zpracovávané množství, kg/h (závisí na materiálu, motoru, vývěvě atd.) 450 900 1500
Hmotnost, (kg) 2800 4800 6500
VLASTNOSTI

Standardní vlastnosti řady GranuMatic™. Klikněte pro více informací…

Navržený pro plasty. GranuMATIC™ byl navržen výlučně pro efektivní recyklaci polymerních materiálů.

Úspora energie. GranuMATIC™ ve spojení s nožovým mlýnem je velmi energeticky efektivním řešením. Porovná-li se řešení se samostatným velkým nožovým mlýnem, je pro konkrétní zpracování shredder GranuMATIC™ v kombinaci s optimální velikostí nožového mlýnu daleko efektivnější sestavou.

Technologie střihu „PolyCUT“. Unikátní technologie Rapid PolyCUT, je kombinací řezu pod úhlem, řezné rychlosti otáčení a sekvenčního střihu. To poskytuje mimořádné vlastnosti řešení předdrcení pro plastové materiály. PolyCUT zajišťuje naprosto hladký střih s nízkým napětím s to vše s minimální potřebou vstupní energie.

Systém plnění FlexiPUSH. Pneumatický systém FlexiPUSH je samoregulační, efektivně absorbující vibrace a mechanické namáhání, které se vyskytuje při těžkých aplikacích. Speciální konstrukce vstupní náspyky umožňuje materiálu snadnou cestou až k rotoru a zpracování.

Robustní konstrukce převodovky. Konstrukce všech částí GranuMATIC™ neobsahuje žádné kompromisy. Jeho unikátní střižná technologie společně s robustní převodovkou vyžaduje minimum energie pro zvládnutí zátěže, celková spotřeba energie je díky konstrukci značně redukována.

Snadné čištění/přístup. Konstrukce je zaměřena na snadnou manipulaci. Čištění mlýnu při přechodu na nové materiály nebo barvy je snadné. Otevření pouze jedné desky a snadný přístup k rotoru a celému vnitřku shredderu je zajištěn.

Provoz bez síta. Materiál je drcen a stříhán na stejnorodé kousky, shreder GranuMATIC™ pracuje bez síta, ikdyž síta mohou být instalována jako opce v případě, že je žádána jemnější výsledná frakce.

Snadná údržba. Přední vstup umožňuje bezpečný přístup k srdci stroje snadno a rychle. Všechny nože, rotorové i statorové jsou snadno přístupné. Rotorové nože jsou otočné a jejich konstrukce je kazetová, usnadňuje údržbu.

OPCE

Opce pro nejefektivnější řešení pro vaší výrobu. Klikněte pro více informací…

Vrchní přítlačník. Doporučený pro lehké rozměrné díly. Vrchní pneumatický přítlačník tlačí materiál do rotoru, tím je zajištěno i zvýšení výkonu a kapacity zpracovávaného množství.

Výstup pásovým navazujícím dopravníkem. Pro efektivní dvoufázovou recyklaci je předdrcený materiál automaticky transportován do nožového mlýnu.

Bezpečnostní kontrolní systém. S proudovou „Am-metr“ kontrolou je kontrolována funkce celé sestavy GranuMATIC a nožového mlýnu, systém zajišťuje ochranu před přetížením linky.

ROZMĚRY

Nákres s rozměry. Klikněte pro zobrazení…

MODEL SHREDDERY Compact Extend Wide
A 1320 1930 2930
B 540 1080 1620
C 520 760 1180
D 2540 2810 3280
E 2230 2230 2300